Projekt zintegrowanej informacji geodezyjno-kartograficznej Powiatu Giżyckiego

„Projekt zintegrowanej informacji geodezyjno-kartograficznej Powiatu Giżyckiego”, współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 (Oś priorytetowa III „Cyfrowy region”, Działanie 3.1 „Cyfrowa dostępność informacji sektora publicznego oraz wysoka jakość e-usług publicznych” oraz budżetu Powiatu Giżyckiego.

-  Wartość projektu ogółem: 6 110 500.00 zł.
-  Wartość dofinansowania ze środków UE: 5 174 719.25 zł.

Projekt obejmuje:
1.   uruchomienie 18 nowych e-usług dla obywateli i przedsiębiorców pozwalających na załatwienie spraw z zakresu geodezji i kartografii drogą elektroniczną;
2.   aktualizację baz danych ewidencji gruntów i budynków (EGiB) dla jednostek ewidencyjnych:
       1)  Gmina Miłki,
       2)  Gmina Kruklanki,
       3)  Gmina Giżycko,
       4)  Miasto Ryn,
       5)  Miasto Giżycko.
3.   utworzenie bazy danych obiektów topograficznych (BDOT500) dla całego Powiatu;
4.   modernizację szczegółowej poziomej osnowy geodezyjnej z inwentaryzacją punktów osnowy poziomej podstawowej i szczegółowej oraz utworzenie bazy BDSOG;
5.   cyfryzację (skanowanie) papierowych dokumentów powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego;
6.   zakup sprzętu serwerowego oraz komputerowego.

Dane uzyskane w wyniku realizacji projektu oraz uruchomione e-usługi dostępne będą poprzez powiatowy geoportal oraz stronę internetową Powiatu.